TANDEM POD CHOINKĘ

to  akcja charytatywna, której celem było zebranie 5 000 zł w ciągu 60 dni na zakup i montaż nowego, bezpiecznego i wygodnego roweru typu tandem dla niewidomej Alicji Stelmaszczyk.
Już w pierwszy dzień trwania naszej akcji zgromadziliśmy pierwszy 1000 zł.
Po 8 dniach była już połowa.
7.12.2016 r. byliśmy już pewni, że Alicja bez przeszkód będzie mogła z nami wyruszać na podbój nowych przygód. Po 13 dniach mieliśmy zebrane więcej  pieniędzy niż potrzebowaliśmy.

Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.  Każdego dnia przekonywaliśmy się, że w okół nas jest wielu cudownych ludzi, którzy wiedzą co to pasja i możliwość dzielenia jej z innymi.
Byliśmy wdzięczni nie tylko darczyńcą, ale i wszystkim którzy pomagali nam promować nasze działania i sobie wzajemnie, za każde dobre słowo i wsparcie w działaniach.
To był naprawdę cudowny świąteczny czas, pełen życzliwości ciepła i dobroci.
 

Ponieważ akcja cieszyła się bardo dużą popularnością i wiele osób jeszcze chciało się do niej przyłączyć postanowiliśmy, kontynuować zbiórkę. Za nadwyżkę uzbieranych pieniędzy chcieliśmy naprawić dotychczasowy tandem Alicji i przekazać go osobie, która podobnie jak nasza bohaterka, lubi aktywność fizyczną, nie poddaje się przeciwnością losu i nie widząc przeszkód idzie przez życie z podniesioną głową.

Taki właśnie okazał się być 13 letni Mateusz Jończy.

Mateusz szybko zaskarbił sobie nasze i darczyńców serca i ani przez chwilę nie mieliśmy wątpliwości, że nasz rower trafi w odpowiedni ręce.

Cała zbiórka zakończyła się 13.02.2017 r. Kwota którą udało nam się zgromadzić to 7015 zł, które po odjęciu kosztów platformy prowadzącej zbiórkę, rozdysponowane zostały pomiędzy trzy tandemy.
Trzy bo podczas trwania naszej zbiórki otrzymaliśmy od rodziny Kalla trzykołowy bardzo stabilny tandem.

Nadszedł czas na przygotowanie rowerów. Tandemami dla Alicji zajęli się Tomasz Puczyński (Pogotowie rowerowe Erka) oraz Łukasz Jurkowski.
A nie typowym trzykołowcem zajął się opolski konstruktora Poziomek (rowerów poziomych) Brunon Kochanek (Procyklo)

Pracy było wiele, ale doświadczone ręce naszych panów poradziły sobie ze wszystkimi trudnościami.

31.03.2017 r. podczas „Masy Krytycznej” organizowanej przez  Stowarzyszenie Rowerowe Piasta Opole na oczach wielu opolskich rowerzystów wręczyliśmy Alicji jej wymarzony rower.

06.04.2017 r. Mateusz odbiera swój tandem

11.05.2017 r. przekazaliśmy ostatni rower z naszej akcji.

Otrzymał go Artur Kurnyta – autystyczny chłopiec z Opola.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobą których wkład pracy przyczynił się do osiągnięcia tak dużego  sukcesu.

Dziękujemy mediom które nas wspierały i rozgłaszały wieści o naszej Akcji.

dziękujemy naszym bohaterom za ich charakter i ogromną chęć do poznawania świata.

Wszyscy jesteście cudownymi ludźmi!