to pierwszy rowerowy ultramaraton na terenie województwa Opolskiego.

Jego ponad 400 km trasa poprowadzona została
po najbardziej górskich i malowniczych terenach tego regionu.

Uczestnicy odwiedzą m.in Paczków, Głuchołazy, Biskupią Kopę, Głubczyce, Branice, Baborów,
Górę św.Anny, Opole, oraz
 Grodków.

Łącząc ze sobą leśne szlaki, polne drogi, oraz miejscowości bogate w dobra kultury,

przygotowano 60 godzin zmagań i dobrej zabawy.

WYTYCZONA TRASA

Trasa ultramaratonu została sprawdzona przez zespoły tandemowe,
w których skład wchodziły osoby z dysfunkcją wzroku,
po to by projekt mógł trafić do
jak najszerszej grupy rowerowych miłośników.

BEZ WSPARCIA

Epicka przygoda wymaga epickiego wysiłku.
Tylko Ty, rower i trasa.

Trzeba sobie zasłużyć na tytuł Finisher
Opolskiej Pętelki.

LIMIT CZASU

Ktoś musi wygrać ten wyścig,
ale nikt nie przegra.

Masz 60 godzin na niezapomnianą przygodę
i rywalizację.

Trasa
Cel imprez

*  dobra zabawa

* promocję regionu bogatego w ciekawe tereny

* promocję zdrowego trybu życia

* promocję sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu,także wśród osób z niepełnosprawnościami

* integrację osób z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi

Regulamin

Opolska Pętelka jest rowerowym ultramaratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych rowerzystów*. Jej trasa poprowadzona została po najbardziej górskich i malowniczych terenach województwa Opolskiego.

I.  ORGANIZATORZY

Organizatorem ultramaratonu rowerowego  jest Fundacja naKole ( KRS 000736906 NIP 7543184657)  z siedzibą przy ul. Mikołaja 4/7 45-127 Opole,
oraz Urząd Miejski w Paczkowie ul. Rynek 1 48-370 Paczków

II. CENA

Opłata startowa jest zmienna i zależy od terminu dokonania wpłaty:
 * od dnia 15.01.2022 r. – 15.03.2022 r.  – 230 zł
 * od dnia 16.03.2022 r. – 30.03.2022 r. –  260 zł

III.PAKIETY

1. Startowy
 * miejsce noclegowe przed rozpoczęciem rajdu
 * komin/buffa
 * woda
 * słodka niespodzianka

2.Finishera
* pamiątkowy medal
* koszulka rowerowa Opolskiej Pętelki

IV.TERMIN I MIEJSCE WYDARZENIA

1. I edycja ultramaratonu rowerowego Opolska Pętelka zostanie rozegrana w dniach 17-19.06.2022 r.

2. Start ultramataratonu 17.06.2022 r. z godz. 6:00

3. Biuro Wyścigu w czwartek 16 czerwca będzie czynne w godzinach 16:00-23:00, w piątek 17 czerwca od godziny 5:00

4. Trasa ultramaratonu przebiega przez tereny Rzeczypospolitej Polskiej, Szczegółowy przebieg trasy I edycji Opolskiej Pętelki zostanie udostępniony na stronie http://fundacjanakole.org/opolska-petelka/

5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany odcinków trasy wyścigu, jeśli zajdzie taka konieczność.

V.  REGUŁY OPOLSKIEJ PĘTELKI:

1. Trasę należy pokonać rowerem, siłą własnych mięśni ( niedopuszczalne jest używanie rowerów z jakimkolwiek wspomaganiem mechanicznym).

2. Zawody rozgrywane są bez wsparcia z zewnątrz. Znaczy to tyle, że jeśli chcesz jechać w czystym stroju, musisz go ze sobą mieć, wyprać lub kupić w po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy Opolskiej Pętelki, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu. Wszyscy muszą mieć równe szanse.

3. Wsparcie pomiędzy uczestnikami wyścigu jest zgodne z niniejszym regulaminem mile widziane.

4. Całą trasę należy pokonać zgodnie z jej przebiegiem udostępnionym przez organizatora, respektując pozostałe reguły Pętelki i prawo ( własność prywatną, ochronę przyrody, prawo ruchu drogowego).

5. Zjeżdżanie z trasy jest dopuszczalne bez ograniczeń – pod warunkiem powrotu na nią w tym samym miejscu.

6. Czas przejazdu liczony jest non stop od startu do momentu zameldowania się na mecie.

7. Maksymalny limit czasu pozwalający na sklasyfikowanie wynosi 60 godzin. Ktoś musi wygrać, ale nikt nie przegrywa.

8. Rywalizacja prowadzana jest jednocześnie w dwóch grupach z podziałem na płeć piękną i silną ;).
 * singiel  (rower jednoosobowy)
 * tandem (rower dwuosobowy)

9. Opłata startowa naliczana jest od uczestnika – nie od roweru.

10. Organizatorzy odradzają jazdę w noc lub w innych warunkach ograniczających widoczność i bezpieczeństwo. Jeśli jednak się na to zdecydujesz musisz być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne, zapewniające bezpieczeństwo Twoje i innych. Pamiętaj, że w warunkach ograniczonej widoczności i długotrwałego zmęczenia ogranicza się Twoja zdolność realnej oceny zagrożenia.

*) W Opolskiej pętelce wystartować mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które dają rękojmie pokonania Trasy bez uszczerbku na swoim zdrowiu. Nie można wystartować w OP bez odpowiedniego przygotowania i doświadczenia w długodystansowej i samowystarczalnej jeździe na rowerze. Startujesz na swoją odpowiedzialność i sam musisz podjąć decyzje, czy podjąć się takiego wyzwania.

Organizacje wydarzenia wspierają