ODLOTTOWA JAZDA 2019

Organizowany przez Fundację Lotto im. Haliny Konopackiej Program „odLOTTOwa jazdamiał  na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego. Ideą akcji jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie im włączania się do akcji i wyjeżdżanie kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu.
Cała akcja prowadzona była w dwóch etapach:

  • w I etapie zgłaszane są projekty  inicjatywy społecznych na które wnioskująca organizacja chciałaby przeznaczyć kwotę 100 000 zł
  • II etap to jazda na rowerze na rzecz organizacji

Przedstawiony przez nas projekt „Podwójnie nakręceni” –  zakładający budowę 4 tandemów oraz organizacje 4 rowerowych wypraw po Polsce dla 20 uczestników każda, znalazł się na liście 45 organizacji które przeszły do II etapu  konkursu.

01.06.2019 r rozpoczęliśmy wspólne kręcenie i nabijanie kilometrów 
Niestety już tego dnia okazało się, że ilość jeżdżących osób przerosła oczekiwania organizatorów. Aplikacja licząca kilometry nie nadążała za rowerzystami, lub mnożyła ich osiągnięcia 
Po 3 dniach organizatorzy zdecydowali się na chwilowe wstrzymanie konkursu, po to by naprawić wszystkie pojawiające się błędy.

Liczba wspierających nas osób, przeszła nasze oczekiwania 🙂  Pomimo tego, że aplikacji nie do końca działała poprawnie wciąż dołączały do nas kolejne osoby.
Wielu uczestników wsiadało na rower tylko dlatego by nakręcać dla nas kilometry 

Przez większą część rywalizacji plasowaliśmy się między 13-16 miejscem.
Ostatecznie zajęliśmy 16 miejsce i wspólnie uzbieraliśmy  105 234,41 km.

Konkurs został wznowiony 24.06.2019 r. przejazdy z początkowego okresu zostały wyczyszczone i zaczęliśmy zbieranie kilometrów od początku.

Mimo zapewnień organizatorów w dalszym ciągu pojawiały się błędy, na szczęście  nie były już tak liczne, a części z nich można było uniknąć zmieniając ustawienie na telefonach.

O naszym udziale w akcji „odLOTTOwa jazda” mówiliśmy wszędzie gdzie tylko się pojawiliśmy 
Na dzielnicowych festynach, rodzinnych piknikach, rowerowych rajdach oraz różnego rodzaju  imprez sportowych organizowanych.
Do grona wspierających nas osób dołączali rowerzyści z całego kraju, dokładając na nasze konto kolejne kilometry.

Osoby które przejechały dla nas największą liczbę kilometrów otrzymały od nas dyplomy oraz drobne upominki, ale tak naprawdę na specjalne podziękowania zasłużyła każda osoba która przejechała dla nas choćby 1m.

Dla nas jest to ogromny sukces.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że  w grupie siła i że rowerzyści to bardzo otwarta i chętna do pomagania grupa ludzi 

Zebrane kilometry nie poszły na marne 
j
Za to że wspólnie przekroczyliśmy 100 000 km  Fundację Lotto przekazała na rzecz naszej organizacji darowiznę w  kwocie 1 000 zł.
Pieniądze zostaną wydane na części rowerowe.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział 
I do zobaczenia na szlaku.