Zarząd Fundacji

Prezes zarządu Fundacji naKole
Wykształcenie : Technik ekonomista
Zawód wykonywany : Pracownik biurowy
Hobby: Jazda rowerem, podróże, dobra książka, praca z ludźmi
Karolina to typowy ekstrawertyk – jest towarzyska, otwarta, gadatliwa, pewna siebie, zdecydowana, chętnie zdobywa nowe umiejętności oraz nie rzadko lubi być w centrum uwagi 😉
Dzięki cechom swojego charakteru Karolina jest świetnym organizatorem różnego rodzaju imprez – od zwykłych spotkań przy kawie począwszy na kilkudniowych wycieczkach rowerowych skończywszy.
Organizowała m.in.
– Rajdy rowerowe: „rowerem na Pragę”, „Rowerowo- szlak Orlich Gniazd”, „Pokochaj Siebie – nakole do „Leśnego Baru”, „Rajd dookoła Opolszczyzny„naKole na Pradziada”, Rajd rowerowy na Kopę, i wiele innych.
– akcje charytatywne: Tandem pod choinkę, Tandemem przez Polskę
– spotkania z rozwojem osobistym : Strefa rozwoju, Środowe Inspiracje dla Opolan

Swoje zamiłowanie do bycia w centrum uwagi umiejętnie wykorzystuje do promowania naszych działań w lokalnych mediach – radio Opole, radio Doxa oraz TVP Opole, oraz mediach społecznościowych.
Karolina jest również twórcą i administratorem naszej strony internetowej – fundacjanakole.org.

Oprócz cech typowego ekstrawertyka, Karolina jest osobą bardzo wrażliwą, empatyczną i opiekuńczą. Podejmując się jakiegoś zadania od początku do końca kieruje się dobrem innych i do ostatniej chwili sprawdza czy nikomu niczego nie zabrakło 🙂

Alicja Stelmaszczyk

– wiceprezes  fundacji naKole.

Z wykształcenia oligofrenopedagog.
Pozytywnie zakręcona, zawsze uśmiechnięta kobieta „patrząca” na świat trochę inaczej, zwykle nie widząc przeszkód ;), z własnego doświadczenia zna potrzeby osób z uszkodzonym wzrokiem.

Jej pasji nie sposób wyliczyć: praca z ludźmi, dobra książka, muzyka pieczenie ciast oraz sport w każdej formie, min. jazda na tandemie, strzelectwo pneumatyczne, pływanie, jazda na rolkach.

Pomysłodawczyni i organizator wielu naszych projektów.
To za sprawą jej weny i pracy przy tworzeniu zrealizowaliśmy takie projekty jak „Opolszczyzna naKołach”, „Odlottowa jazda” „Solidarni nakołach” czy „Tandemomania”
– akcje charytatywne: „Tandem dla Opolan”, „Tandem dla seniora”

Jej siła charakteru motywuje do działania cały zarząd, wolontariuszy, a przede wszystkim wszystkich naszych beneficjentów.
Spełniając swoje marzenia i realizując kolejne projekty udowadnia wszystkim, że chcieć to móc i że nie ma zadań których nie da się zrealizować.

Łukasz Jurkowski

Członek zarządu Fundacji naKole
Wykształcenie : Technik bezpieczeństwa i higieny pracy.
Hobby: Jazda rowerem, podróże, majsterkowanie, gotowanie, praca z ludźmi.
Łukasz to typ sangwinika – uwielbia zabawę, ludzi i wyzwania. Do jego głównych cech charakteru można zaliczyć innowacyjności, kreatywność , dokładność oraz dbałość o szczegóły. To właśnie dzięki niemu rozpoczęła się nasza wspólna przygoda. Był pomysłodawcą i organizatorem naszego wspólnego wyjazdu rowerowego „Pokochaj Siebie – nakole do „Leśnego Baru”, i pierwszej akcji charytatywnej Tandem pod choinkę.
Dbając o szczegóły Łukasz bardzo dokładnie wyznacza i sprawdza trasy naszych wyjazdów, dzięki czemu przejechaliśmy bezpiecznie, oraz mogliśmy podziwiać krajobrazy na ścieżkach rajdów: „Rajd dookoła Opolszczyzny”, „naKole na Pradziada”, „Rajd rowerowy na Kopę”, z projektu „Tandemomania” i wiele innych.
Jest projektantem, konstruktorem oraz serwisantem naszych tandemów.
W życiu prywatnym jest ojcem dwójki dzieci z którymi z wielką radością dzieli się pasjami i umiejętnościami, uczy je miłości i szacunku do siebie, świata i innych ludzi.